بایگانی دسته‌ی: برنامه نویسی وب - Html

مقالات آموزشی

آموزش classes یا کلاس ها در HTML

یکی از روش های استایل دهی و شخصی سازی کد‌های HTML استفاده ازراتریبیوت کلاس است. در این مقاله به صورت کامل در رابطه با class ها صحبت می‌کنیم.

وارد کردن CSS در تگهای HTML با استفاده از شناسه Style

برای جذاب کردن کدهای html از تگ style در css استفاده می کنیم تگ style یا استایل ، تگی است که با استفاده از آن میتوان برای یک صفحه وب استایل تعریف و یا ایجاد کرد

ساختارتگ Form در html

این مقاله به تفصیلی در مورد ساختار و اجزاء تگ Form در HTML می‌پردازد. از عناصر فرم تا انواع متدها و ویژگی‌ها، همه چیز را در این مقاله بیان می‌کنیم.

کار با تگ های ایجاد کننده لیست در HTML

تگ لیست برای ایجاد مطالب به صورت لیست شده و زیرمجموعه ای است که w3c برای آن تگ های ul li ol dl dd و dt را در نظر گرفته است،که برای ایجاد و مدیریت لیست کاربرد دارند.

تگ table

تگ جدول یا table برای تقسیم بندی متن به بخش های مختلف و ایجاد جدول استفاده میشود،هر ردیف یک جدول را با تگ tr میسازیم و هر خانه‌ی یک جدول را با تگ td میسازیم.

تگ img

تگ عکس یا img یکی از پرکاربردترین تگ ها در html است تگی است که با استفاده از آن میتوان تصویر / عکس را در یک صفحه وب قرار داد.

تگ a یا Anchor

Anchor تگ a در html است. با این تگ در متن لینک ایجاد می کنید.انکرتکست ها قابل مشاهده ولینک کردن برای کاربر هستند.

تگ های عبارت یا phrase درHTML

تگ های عبارت در HTML تگ هایی با هدف خاص هستند که سمنتیگ و معنادار هستند معانی متن را برای مرورگرها تعریف می کنند.

تگ پاراگراف یا P در HTML

تگ P در HTML برای معرفی پاراگراف در یک صفحه وب استفاده می شود. این تگ یکی از تگ های سمنتیگ در HTML است.

html heading- تگ های عنوان h1 تا h6

از تگ های عنوان برای عنواین مطالب صفحه وب استفاده می شودh1 بزرگترین تگ است و h6 کوچکترین آن است. بنابراین h1 برای مهمترین عنوان استفاده می شود و h6 حداقل استفاده می شود .

قالبندی متن ها ی HTML یا HTML Formatting

این تگ های قالبندی در html می توانند متن را شکلی های bold ، ایتالیک وزیر خط دارو... نشان دهند. در این مقاله به 14 مورد از انواع قالبندی می پردازیم.

HTML Elements- عناصر HTML

یک عنصر در HTML معمولاً از تگ شروع و تگ پایان و محتوای بین آنها تشکیل شده است.

html attributes- اتریبیوت های html

به وسیله ی صفت ها یا attribute ها در HTML می‌توانیم ویژگی ها و تنظیمات خاصی را به تگ های HTML اعمال نماییم.این تگ ها رفتار عناصر را تعریف می کنند.

تگ های html

تگ های HTML مانند کلمات کلیدی هستند که با استفاده از آنها یک مرورگر وب می تواند یک محتوای HTML را از یک محتوای ساده تشخیص دهد.

بلوک های ساختاری html

html داری دو بلک اصلی tag وAttribute است. اتربیوت ها ویزگی های هر تگ را مشخص می کنند

ویرایشگرهای متنی html

ویرایشگرهای متن برنامه هایی هستند که به شما امکان میدهند که متن نوشتاری خود را ویرایش کنید. بنابراین برای ایجاد یه صفحه وب به این ویرایشگرها نیاز داریم.

آموزش html و html5

در دوره آموزش html و html5 به صورت کامل و جامع از پایه ترین مباحث HTML شروع به یادگیری میکنیم تا به مباحث پیشرفته HTML5 برسیم ، با ما همراه باشید.

آشنایی با اتریبیوت های تگ a در html

با استفاده از از تگ a می توانیم یک ابر لینک ایجاد کنیم. در ادامه به آموزش صفات یا اتریبیوت های تگ a در html می پردازیم.برای داشتن سئوی بهتر توصیه می کنیم از اتریبیوت های تگ a به درستی استفاده کنید.