بایگانی دسته‌ی: برنامه نویسی وب - Javascript

مقالات آموزشی

عملگرهای محاسباتی و ریاضی در جاوااسکریپت

در این مقاله به آموزش نحوه محاسبات عددی توسط عملگرهای جاوا اسکریپت و تخصیص مقادیر جدید به متغیرها در زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (javascript) می پردازیم.

آموزش آرایه ها در جاوا اسکریپت

آرایه (Array)ساختمان داده ای است که از خانه های پشت سرهم تشکیل شده.در برنامه های خود بجای اینکه متغیرهایی با نام های مختلف در نظر بگیرید می توانید از آرایه (Array) استفاده کنیم.

توابع (Functions) در جاوا اسکریپت (JavaScript)

توابع یکی از عناصر اساسی در جاوا اسکریپت است. یک تابع در جاوا اسکریپت شبیه به یک روال است که یک کاری را انجام می‌دهد. به این صورت که مجموعه‌ای از دستورات را شامل می‌شود و یک کار خاص را انجام می‌دهد.

متغیرها در جاوا اسکریپت

در همهٔ زبان‌های برنامه‌نویسی متغیرها برای ذخیره و نگهداری مقادیر ما هستند، ما میتونیم از متغیر ها برای ذخیره کالا ، بازدید کننده ها و اطلاعات دیگه استفاده کنیم.

قواعد دستوری زبان جاوا اسکریپت

هر زبان برنامه نویسی قوانین مربوط به خود را دارد که اگر این قوانین را در کدنویسی رعایت کنیم مشکلات کمتری برای ما به وجود می آید.در این مقاله قواعد دستوری جاوااسکریپت را معرفی میکنیم.

معرفی زبان جاوا اسکریپت

JavaScript یک زبان برنامه نویسی شی گرا یا Object oriented است. این زبان نوین به عنوان محبوب ترین زبان برنامه نویسی شناخته می شودو همچنین زبان جاوااسکریپت یک زبان برنامه نویسی Client_Sideمی باشد.