بایگانی دسته‌ی: هوش مصنوعی - یادگیری ماشین

مقالات آموزشی

پیشرفت‌های جدید در سیستم‌های توصیه‌گر و یادگیری ماشین در Netflix

این مقاله به بررسی پیشرفت‌های Netflix در حوزه یادگیری ماشین و سیستم‌های توصیه‌گر می‌پردازد، با تأکید بر کارهای جاستین بازیلیکو. از شخصی‌سازی گرفته تا استفاده از یادگیری عمیق، کشف چگونگی تحول Netflix در ارائه تجربه‌های دیدنی متناسب با سلایق متفاوت کاربرانش.

معرفی 16 نوع از بهترین نمودار ها و گراف‌ ها برای نمایش داده‌ ها [+ راهنما]

بهترین نمودار یا گراف برای داده‌های شما کدام است؟ اینجا ۱۴ نوع با دلایل استفاده‌شان آورده شده است.

استفاده از زبان برنامه نویسی R در یادگیری ماشین با ML.Net

این مقاله یک بررسی کامل از چگونگی استفاده از زبان برنامه نویسی R در یادگیری ماشین با استفاده از ML.Net را ارائه می‌دهد. آموخته‌های عملی، مزایا، معایب و موارد استفاده واقعی از R را بررسی می‌کند.

راهنمای تحلیل اکتشافی داده ها (EDA): مفاهیم، تکنیک ها و ابزارها

"این مقاله یک راهنما برای تحلیل اکتشافی داده‌ها (EDA) است و شما را با مفاهیم، تکنیک‌ها و ابزارهایی که برای اجرای EDA مورد استفاده قرار می‌گیرند، آشنا می‌کند. از مثال‌های عملی تا توضیح ابزارهایی مانند Deedle در C#، این مقاله همه چیز را پوشش می‌دهد."

فراگیری XPath: ابزار قدرتمند برای جمع آوری داده در یادگیری ماشین

یاد بگیرید که چگونه XPath، یک زبان قدرتمند کوئری برای XML، را در یادگیری ماشین مورد استفاده قرار دهید. با مثال‌های واقعی، نحوه استخراج داده‌های مفید از سندهای HTML و XML را کشف کنید.

نحوه استفاده از کتابخانه HtmlAgilityPack

راهنمای استفاده از کتابخانه HtmlAgilityPack برای کار با اسناد HTML در محیط .NET. از نصب تا پیمایش، ویرایش و ذخیره سازی اسناد HTML.

آشنایی با Web Scraping: مفاهیم و کاربردها

Web Scraping فرایندی است که در آن برنامه‌ها و ابزارها اطلاعات موجود در صفحات وب را جمع‌آوری می‌کنند. این فرآیند شامل دریافت و استخراج اطلاعات از کدهای منبع صفحات وب، تجزیه‌وتحلیل ساختار صفحات وب و ذخیره اطلاعات در قالب قابل‌استفاده است.

بررسی کتاب 'Data Science for Business': راهنمایی برای برنامه‌نویسان

Data Science for Business' - کتابی برای تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس قدرتمند در علم داده و یادگیری ماشین.

آشنایی با ML.NET و کاربردهای آن

در این مقاله آشنایی با ML.NET، کتابخانه یادگیری ماشین مایکروسافت، و چگونگی استفاده از آن در پروژه‌های .NET.رو آموزش می دهیم

آیا برنامه‌نویسان سی‌شارپ هم می‌توانند از یادگیری ماشین استفاده کنند؟

برنامه‌نویسان سی‌شارپ هم می‌توانند از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی استفاده کنند. زبان سی‌شارپ یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی محبوب است و کتابخانه‌ها و ابزارهای متعددی برای پیاده‌سازی الگوریتم‌های یادگیری ماشین وجود دارد.

کاربردهای یادگیری ماشین در صنعت و اپلیکیشن‌های تجاری

در این مقاله به بررسی کاربردهای یادگیری ماشین در صنعت و اپلیکیشن‌های تجاری پرداختیم. امیدواریم که این مطالب بتواند برای شما الهام‌بخش باشد و به شما کمک کند تا از قدرت یادگیری ماشین در پروژه‌های خود بهره‌برداری کنید.

آشنایی با یادگیری ماشین

یادگیری ماشین یک حوزه مهم در هوش مصنوعی است که از الگوریتم‌ها و روش‌های یادگیری استفاده می‌کند. با استفاده از این روش‌ها، می‌توان اطلاعات مفیدی از داده‌ها بدست آورد و بهترین پیش‌بینی‌ها را در مورد آینده انجام داد. در این مقاله به طور کلی به مفاهیم اصلی یادگیری ماشین پرداخته می‌شود.

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی (AI) یکی از شاخه‌های علوم کامپیوتر است که به طراحی و توسعه کامپیوترهایی می‌پردازد که می‌توانند به صورت خودکار و با استفاده از الگوریتم‌ها و مدل‌های ریاضی، وظایف پیچیده و حجم بالای داده‌های مورد نیاز برای انجام آن‌ها را انجام دهند.

آیا ChatGPT میتواند جایگزین برنامه نویسان شود؟

ChatGPT یکی از پیشرفت‌های جدید در حوزه هوش مصنوعی است که با شبکه‌های عصبی، به‌منظور، تولید متون و پاسخ به سؤالات طراحی شده است. بااین‌حال، بعضی از برنامه‌نویسان با ارائه این ابزار توسط شرکت OpenAI نگران شدند که این ابزار ممکن است جایگزین برنامه‌نویسان شود و در نهایت منجر به ازبین‌رفتن شغل آن‌ها شود.