بایگانی دسته‌ی: برنامه نویسی وب - Asp.net core

مقالات آموزشی

آشنایی با 6 نوع Job در Hangfire و کاربردهای آنها

در این مقاله با 6 نوع مختلف Job در Hangfire آشنا شده و کاربردهای آنها در بهبود کارایی پروژه‌های خود را خواهید دید. پیشنهاد می‌کنیم در دوره آموزش Hangfire شرکت کنید تا با امکانات و ویژگی‌های جدید آن آشنا شوید و به بهترین نحو از این ابزار قدرتمند استفاده کنید.

مدیریت استثنا (Exception Handling) به چه معناست؟

مدیریت استثنا (Exception Handling) مکانیزمی است که در آن یک ساختار برنامه‌نویسی برای به دام انداختن، رهگیری و رسیدگی به خطای رخ داده در طول اجرای برنامه استفاده می‌شود.

9 دلیل برای استفاده از Hangfire

Hangfire یک سرویس اجرای تسک‌ها در پس‌زمینه برای Asp.net Core است. در مقاله Hangfire چیست؟ توضیح داده‌ایم که چطور از Hangfire در Asp.net Core استفاده نماییم. و در این مقاله 9 دلیل برای استفاده از Hangfire را بررسی می‌کنیم.

آشنایی با Hangfire و نحوه استفاده از Hangfire در Asp.Net Core

Hang fire یک کتابخانه open source است که می‌توان از آن برای انجام پردازش پس‌زمینه و یا همان Background task در برنامه‌های .Net و .Net Core استفاده کرد.کارهای مثل ارسال ایمیل‌های انبوه،پردازش دسته‌ای فایل‌ها، پردازش تصویر/ویدئو، پاک‌سازی فایل‌ها در پس‌زمینه.

آشنایی با Controller ها در فریم ورک MVC

در معماری MVC Controllersبخشی است که تصمیم‌گیری‌ها و منطق نرم‌افزار در آن نوشته می‌شود و برای حرکت بین Model و View عمل می‌کنند.کنترلرها واحدهای اصلی پروژه ASP.NET MVC هستند.

آموزش کا ر با Command Lineها یا cli در asp.net core

Command Line ها مجموعه ای از دستورات متنی هستند که میتوانیم به کامپایلر بدهیم و کامپایلر عملیات هایی را برای ما انجام دهد بدون اینکه از محیط های گرافیکی استفاده کنیم

انواع ارتباط بین جداول در پایگاه‌داده (DATA BASE)

یکی از انواع پایگاه داده Relational Databaseهستند که در مقابل (Flat Database) قرار می‌گیرند. و برای جلوگیری از تکرار رکوردها یا فیلدهای متعدد، بین جدول‌ها رابطه ایجاد می‌کنند.

نحوه استفاده از کوکی ها درasp.net core

کوکی‌ها شیوه جدید ذخیره‌سازی اطلاعات هستند در این روش اطلاعات بر روی سرور ذخیره نمی‌شوند بلکه روی مرورگر کاربر ذخیره می‌شود و درصورت نیاز ازمرورگر کاربر می‌گیریم.

Visual Studio 2019 v16.11 منتشر شد

در نسخه Visual Studio 2019 v16.11 با استفاده از ابزار Git در Visual Studio تکامل می‌یابد،Hot Reloa را برای برنامه‌های .NET فعال می‌کند، لینک‌های مناسب را به منوی help اضافه می‌کند و ابزارهای LLVM را به LLVM 12. ارتقا می‌دهد

بهترین روش های Logging

لاگ‌ها بخش مهمی از هر نرم‌افزار هستند. در این مقاله در مورد اینکه چگونه می‌توان لاگ را تأمل‌برانگیزتر کرد و درباره مواردی که باید در نظر داشته باشید و همچنین مواردی که هنگام LOG باید از آنها اجتناب کنید، صحبت می‌شود.

بهترین زبان برنامه‌نویسی برای تست خودکار است در سال 2021

بر اساس TIOBE Index 2021 و IEEE Spectrum Magazine ، جاوا، C و پایتون سه زبان برنامه‌نویسی برتر برای تست خودکار در این لیست هستند. در زیر برخی از رایج‌ترین زبان‌ها ذکر شده است.

پنج مهارت برتر که هر Mobile Tester باید کسب کند

یک موبایل تستر عالی کسی است که به‌خوبی ارتباط برقرار کند،محصول را بفهمد،نحوه استفاده از ابزارهای رایج تست را بداند و به‌عنوان یک امتیاز اضافی نحوه عملکرد اپ‌های موبایل را اندازه‌گیری کند.

معماری میکروسرویس چه مزایا و معایبی دارد؟

میکروسرویس‌ها اپلیکیشن‌هایی هستند که بصورت مجموعه ای با اتصال سست در کنار هم قرار گرفته اند.در این پست،مزایا و معایب معماری میکروسرویس‌ها ارائه می‌شود.

تفاوت بین وب سرویس REST و SOAP

دراین مقاله ابتدا rest و soap رو معرفی می کنیم و در مرحله بعدی تفاوت اون هارو بررسی میکنیم و مزایا و معایبشون رو میگیم

کدهای خود را با force run to cursor دیباگ کنید

هنگامی که می خواهید از breakpoint ، اسکیپ کنید، Force Run To Cursorیک روش مناسب برای دیباگ اپلیکیشن شما ارائه می¬دهد.

در پیش نمایش 2، Visual Studio 2022 چه ویژگی هایی ارائه شده است؟

. پیش نمایش 1 اولین Visual Studio 64 بیتی بود که مقیاس پذیری بهبود یافته ای را ارائه می داد. با آغاز پیش نمایش 2، بر ارائه توانایی های جدید در زمینه های بهره وری شخصی و تیمی ، توسعه مدرن و نوآوری مداوم متمرکز شده ایم

انتقال موتور گردش کار Bing به NET 5.

Bingیکی از بزرگترین و پیچیده ترین اپلیکیشن های کارآمد و قابل اعتماد NET . را در جهان اجرا می کند.در این مقاله اقدامات لازم برای ارتقا به NET 5.و دستاوردهای که به دست آوردیم، بحث می شود.

معرفی کلاس Startup در Asp.Net Core

هر برنامه Asp.Net Core باید حداقل یک کلاس Startup داشته باشد. این کلاس شبیه به فایل Global.asax در asp.net کلاسیک است. شروع برنامه این کلاس اجرا می شود.

Environment در Asp.Net Core

در Asp.Net Core با استفاده از متغیر ASPNETCORE_ENVIRONMENT میتواند وضعیت environment را مشخص کنیم.این مراحل شامل مرحله Development و Staging و Production است

آشنایی با middleware در asp.net core

Middleware یک کامپوننته که با هر درخواست که به برنامه های asp.net ارسال می شود اجرا می شوند با middleware ها میتوانیم pipeline برنامه هایNET.را طراحی کنیم.