فهمیدن عملکرد Func در سی شارپ

فهمیدن عملکرد Func در سی شارپ
فهرست مقاله [نمایش]

    Func در سی شارپ چیست؟

  Func در سی شارپ، یک دلیگیت آماده است که در برنامه نویسی عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. این دلیگیت به شما این امکان را می دهد تا یک تابع یا متد را به عنوان پارامتر به متد دیگر منتقل کنید. Func دلیگیت ها به صورت پیش فرض از نوع غیر صفر تا 16 ورودی پشتیبانی می کنند و یک خروجی دارند. به عبارتی دیگر، این دلیگیت ها یک تابع را نمایش می دهند که می تواند 0 تا 16 ورودی بگیرد و یک نتیجه برگرداند.

   چرا از Func در سی شارپ استفاده می کنیم؟

  Func در سی شارپ یک ابزار بسیار قدرتمند و کاربردی است. از آنجا که Func به عنوان یک دلیگیت عمل می کند، این امکان را به ما می دهد تا روند کاری خاصی را به صورت پارامتر به یک تابع منتقل کنیم. این یکی از راه های اصلی برای پیاده سازی مفهوم کال بک ها در سی شارپ است. همچنین، با استفاده از Func، می توانیم انواع مختلفی از الگوریتم ها را پیاده سازی کنیم بدون آنکه نیازی به تعریف کلاس ها و متدهای جدید باشد.

  چگونه ازFunc در سی شارپ استفاده می کنیم؟

  برای مثال، فرض کنید می خواهیم یک تابع داشته باشیم که یک عدد صحیح را بگیرد و دو برابر آن را برگرداند. در این مورد، می توانیم از دلیگیت Func استفاده کنیم:

   

  Func<int, int> doubleFunc = x => x * 2;
  
  int result = doubleFunc(5); // result is now 10
  

  در این مثال، doubleFunc یک تابع است که یک عدد صحیح می گیرد و یک عدد صحیح برمی گرداند. سپس ما از این تابع برای دو برابر کردن عدد 5 استفاده می کنیم.

  فرض کنید می خواهیم از Func در یک پروژه واقعی استفاده کنیم. برای مثال، فرض کنید می خواهیم یک روش پیاده سازی کنیم که لیستی از اعداد را بگیرد و تعداد اعداد زوج در آن را برگرداند. می توانیم از Func استفاده کنیم:

   

  Func<List<int>, int> countEvens = numbers => numbers.Count(n => n % 2 == 0);
  
  List<int> numbers = new List<int> {1, 2, 3, 4, 5, 6};
  int evensCount = countEvens(numbers); // evensCount is now 3
  

  این مقاله فقط اولین قدم در فهم عملکرد Func در سی شارپ بود. برای ارتقا دادن مهارت های برنامه نویسی خود به سطح بعدی، من به شما دوره های آموزش سی شارپ در باگتو را توصیه می کنم.

  بعد از مطالعه مقاله "مفهوم فهمیدن عملکرد Func در سی‌ شارپ"، توصیه می‌شود به مقالات "Expression Func در سی‌ شارپ"، "Throw در سی شارپ"، و "Stack در سی شارپ" رجوع کنید. مقاله "Expression Func" به طور مستقیم به موضوع Func و عبارات تابعی در سی‌شارپ مرتبط است و. "Throw در سی شارپ" می‌تواند به شما  نشان دهد چگونه Func ها می‌توانند با مدیریت استثناها کار کنند. همچنین، "Stack در سی شارپ" می‌تواند نمایانگر کاربردهای Func در پیاده‌سازی داده‌ساختارها باشد. 


  • نویسنده: تیم تحریریه باگتو

  ارسال دیدگاه

  برای افزودن دیدگاه خود، نیاز است ابتدا وارد حساب کاربری‌تان شوید


  دیدگاه کاربران