Override در سی‌ شارپ

 Override در سی‌ شارپ
فهرست مقاله [نمایش]

  همه ما در زمینه‌های مختلفی از زندگی با ایدهٔ سازگاری برخورد داریم. همان گونه که یک کارمند با توانایی سازگاری با تغییرات محیط کار می‌تواند موفق‌تر باشد، یک برنامه‌نویس هم بامهارت "Override" در زبان سی‌شارپ می‌تواند نرم‌افزارهای قدرتمندتری بنویسد.

  "Override" در سی‌شارپ به معنای تغییردادن رفتار متدی است که در کلاس پدر تعریف شده است. به زبان ساده‌تر، این یعنی شما می‌توانید رفتار پیش‌فرض یک متد را تغییر دهید برای پاسخ به نیازهای خاص خود.

  چرا باید "Override" را یاد بگیریم؟

  توجه داشته باشید که در دنیای برنامه‌نویسی، زمان بسیار ارزشمند است. هرچقدر بتوانید کد خود را به‌صورت کارآمدتر بنویسید، زمان بیشتری برای حل مشکلات دیگر خواهید داشت. "Override" یکی از این ابزارهای کارآمد در سی‌ شارپ است. 

  نحوه استفاده از "Override"

  برای مثال، فرض کنید یک کلاس Animal دارید که دارای متد ()Speak است. اکنون فرض کنید که شما یک کلاس فرزند با نام Dog از کلاس Animal می‌سازید. اگر می‌خواهید که کلاس Dog به‌صورت خاص خود حرکت کند، می‌توانید متد ()Speak را "Override" کنید.

  
  public class Animal
  {
    public virtual void Speak()
    {
      Console.WriteLine("The animal speaks.");
    }
  }
  
  public class Dog : Animal
  {
    public override void Speak()
    {
      Console.WriteLine("The dog barks.");
    }
  }

  در اینجا، ما متد  ()Speak را در کلاس Animal با کلمه کلیدی virtual تعریف کردیم. این یعنی این متد می‌تواند در کلاس‌های فرزند "Override" شود. سپس ما درکلاس Dog متد ()Speak را با کلمه کلیدی override تغییر دادیم.

  جمع‌بندی

  با یادگیری "Override" در سی‌شارپ، شما می‌توانید برنامه‌نویسی کلاس‌بندی شدهٔ خود را به سطح بعدی برسانید. این فقط یکی از تکنیک‌های بسیاری است که می‌تواند به شما کمک کند تا به یک برنامه‌نویس سی‌شارپ حرفه‌ای تبدیل شوید. با مطالعه بیشتر و تمرین، شما قادر خواهید بود که این مهارت را به سطح بالاتری برسانید.

  اگر می‌خواهید بیشتر دربارهٔ سی‌شارپ یاد بگیرید، دوره متوسط سی‌شارپ باگتو را مشاهده نمایید.

   

  مقاله مرتبط با این مقاله را ،"Expression Func در سی‌شارپ" به بررسی تکنیک‌های پیشرفته پرداخته و درک از ارث‌بری و پیاده‌سازی متدها را تسهیل می‌کند. "Indexer در سی‌شارپ" نیز می‌تواند در فهم بهتر اینکه چگونه متدها می‌توانند به صورت موثر جایگزین شوند،به شما اطلاعات مفیدی بدهد. "Throw در سی شارپ" به مباحث مربوط به پرتاب خطاها و استثناها می‌پردازد که در مواقعی که از override استفاده می‌کنیم، می‌تواند مهم باشد. این مقالات به شما کمک می‌کنند تا از override در سی‌شارپ به صورت کارآمد و در مواقع مختلف استفاده کنید.


  • نویسنده: تیم تحریریه باگتو

  ارسال دیدگاه

  برای افزودن دیدگاه خود، نیاز است ابتدا وارد حساب کاربری‌تان شوید


  دیدگاه کاربران